Ocenění žáků
za výbornou reprezentaci
v oblasti vzdělávání

  • Nadpis použitý v hlavičce: Ocenění žáků za výbornou reprezentaci v oblasti vzdělávání

Za výbornou reprezentaci Libereckého kraje v celostátních a mezinárodních soutěžích a za mimořádné aktivity v oblasti vzdělávání v uplynulém školním roce bylo 6.12.2023 v multimediálním sále Krajského úřadu Libereckého kraje oceněno 88 žáků základních a středních škol. Ocenění žákům předávali hejtman Libereckého kraje Martin Půta, členové rady kraje Vladimír Richter, pověřený řízením resortu zdravotnictví, a Jiří Ulvr, pověřený řízením resortu hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. Ocenění žáci obdrželi jako poděkování od Libereckého kraje finanční odměnu a pamětní list.

Výzva k nominacím na ocenění obsahovala 4 kategorie – v první kategorii za úspěchy v tradičních vědomostních soutěžích, které jsou součástí projektu Libereckého kraje (nominováno 16 žáků), ve druhé kategorii za úspěchy v celostátních kolech soutěží technicky a přírodovědně zaměřených (42 žáků), v kategorii, ve které se zohlednily úspěchy v mezinárodních soutěžích všech typů (vědomostní, dovednostní, umělecké a sportovní) bylo 29 nominací a v poslední kategorii posuzovali odborníci nominace 14 žáků za mimořádné úspěchy ve vzdělávání.

Naši žáci, kteří byli oceněni:

Roman Princ - oceněný za 5. místo v celostátním finále SOČ, autor odborné práce s názvem „Mobilní aplikace pro čidla CHESTER“, kterou obhajoval v oboru Informatika.

Jakub Vavřín – oceněný za 5. místo v ústředním kole SOČ s obhajobou práce s názvem „Výroba pásové brusky“ v oboru Strojírenství, hutnictví a doprava.

Matouš Černý – oceněný za reprezentaci v celostátním finále SOČ v oboru Ochrana a tvorba životního prostředí a za kvalitní zpracování odborné práce s názvem „Výroba filamentu z PET lahve“.

Antonín Mizera – oceněný za 6. místo v celostátním kole soutěže v programování, kategorii Mládež, určené žákům všech typů středních škol.

Michal Mlejnek, Patrik Danilevič, Jakub Rada, Jiří Buršík, Matyáš Bennek, Matěj Jodas, Tomáš Bezányi – oceněni za účast v mezinárodní elektrotechnické olympiádě NIESSE-ELEKTRO, která se konala v Žitavě za účasti studentů z Polska, Německa a České republiky.

Matěj Hrabal, Jaroslav Kunst, Marek Maškarinec a Jakub Víta – oceněni za zvláštní cenu za projekt „univerzální robotická platforma pro automatizaci domácnosti“.

Marek Čihula, Filip Gujda, Tomáš Koňák, Jan Prokeš, Filip Zítko, Martin Zlámal a Ondřej Syřiště – oceněni za účast v mezinárodní soutěži „Stříbrný píst SMC“, kterou organizují společnosti SMC Industrial Automation CZ s.r.o. a SMC Priemyselná automatizácia, s.r.o.

Jakub Nigrinzvláštní ocenění Rady Libereckého kraje za největší podíl na záchraně života topící se ženě, když ji vytáhl za asistence spolužáků na břeh před příjezdem přivolaných záchranných složek. Záchranná akce nastala v Harrachově v červnu 2023 během sportovně turistického kurzu žáků SPŠ a VOŠ V Liberci.

 

Všem gratulujeme!