Mezinárodní soutěž
v automatizaci Stříbrný píst!

  • Nadpis použitý v hlavičce: Mezinárodní soutěž v automatizaci Stříbrný píst!

Dne 21.3.2024 se naše škola opět úspěšně zúčastnila prestižní mezinárodní soutěže v automatizaci, kterou pořádá renomovaná firma SMC. Akce se konala v hotelu Duo v Praze a naše škola byla hrdě reprezentována šesti talentovanými studenty z 3. ročníku oboru robotika a oboru strojního se zaměřením na mechatroniku.

Žáci Petr Kniha, Jakub Šípek, Jan Zikeš, Michael Červenka, Pavel Jodas a Michal Fišer se postavili v soutěži čelem k výzvám v pěti různých disciplínách. Ty zahrnovaly praktické sestavování elektropneumatických obvodů, tvorbu a simulace těchto obvodů, identifikaci komponent, hledání závad na výrobní lince a test všeobecných znalostí.

I přes silnou konkurenci 70 týmů ze 40 škol z různých zemí se naši studenti umístili na skvělém 11. a 16. místě!

Srdečně gratulujeme k tomuto skvělému výsledku a jsme hrdi na jejich reprezentaci na mezinárodním poli. Děkujeme za jejich nadšení, tvrdou práci a talent!