Excelentní úspěch
LIBEREC IDEATHON 2024

  • Nadpis použitý v hlavičce: Excelentní úspěch LIBEREC IDEATHON 2024

Vratislavická Desítka a spolkové centrum IGI hostila čtvrtý ročník 24hodinového maratonu nápadů Liberec Ideathon.

Více než 60 středoškoláků a vysokoškoláků přijelo z regionu, aby se postavili čtyřem výzvám od Libereckého kraje, města Liberec, iQLANDIA a Crystal Valley. Studenti se letos zaměřili na prevenci duševního zdraví, efektivní využití plochy pod panely nové liberecké fotovoltaické elektrárny a přilákání nových návštěvníků do science centra iQLANDIA. Navíc museli navrhnout hru, která propojí sklářská místa v regionu a zvýší jejich návštěvnost během akcí Crystal Valley.

Tým Ačaj Pačaj z Průmyslovky Liberec získal hlavní cenu v kategorii středoškoláků za návrh výukové aplikace pro iQLANDII propojené se školami, který nadchl porotu! 

"Navrhujeme aplikaci s interaktivními kvízy a hrami nenásilně propojující vzdělávání se zábavou, cílenou na pedagogy a studenty z celé republiky. Paralelně by k tomu mohl vzniknout seriál hackathonů poskytujících prostor pro řešení seriózních vědeckých problémů. Naším cílem je zvýšení povědomí a posléze i návštěvnosti science centra iQLANDIA. Nejvyšší metou by mohlo být zařazení těchto aktivit do školního vzdělávacího systému,” popisuje vítězný středoškolský projekt Marián Mareš, student informatiky z Průmyslovky Liberec a člen týmu Ačaj Pačaj.

Škola děkuje všem účastníkům Liberec Ideathon 2024 za skvělou reprezentaci a úspěch!