6. kolo Energetické
olympiády ČVÚT FEL Praha

  • Nadpis použitý v hlavičce: 6. kolo Energetické olympiády ČVÚT FEL Praha

Ve čtvrtek 9.11.2023 a v pátek 10.11.2023 se tříčlenný tým z naší školy (E4A - Solnař, Müller a Zahradník) poprvé zúčastnil finálního kola Energetické olympiády, kterou už po 6. organizuje ČVÚT FEL Praha.

Našim studentům se podařilo postoupit z celostátního kola, kterého se zúčastnilo 541 týmů z celé republiky. Postupovalo 25 prvních týmu, naši žáci skončili na 16 místě v celostátním kole.

Finální kolo bylo velmi náročné, ve čtvrtek a v pátek absolvovali mnoho odborných přednášek z oboru energetiky, poté si vybrali jedno z 6 zadaných témat a během 4 hodin vymysleli inovativní řešení daného problému a zároveň připravili jeho prezentaci. 

Přestože náš tým nezvítězil, byla to pro ně neocenitelná zkušenost. Žáci se ctí a úžasně reprezentovali naši školu, přestože u nás nestudují energetiku, ale sdělovací techniku.

Gratulujeme!